📋 Ferrovanaadiumi hinna ja pakkumise viide
Ostja praktiline juhend ferrovanaadiumi hinnakujunduse kohta: klassi spetsifikatsioonid, 计价方式, incoterms ja samm-sammuline kontrollnimekiri FeV pakkumiste hindamiseks ja võrdlemiseks.
🔹 Klassi spetsifikatsioonid: FeV40, FeV50, FeV60 ja FeV80
Ferrovanaadiumi klassid on määratletud peamiseltvanaadiumisisaldusja teiseks lisandilagede (süsinik, räni, fosfor, väävel, alumiinium) abil. Vale hinde valimine võib rikkudasulakeemiavõi paisutada kulusid asjatult.
| Hinne | V (%) | C (max) | Si (max) | P (max) | S (max) | Al (max) | Tüüpiline kasutus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FeV40-A | 38.0–45.0 | 0.60 | 2.0 | 0.08 | 0.06 | 1.5 | Ehitusarmatuur, odav HSLA |
| FeV40-B | 38.0–45.0 | 0.80 | 3.0 | 0.15 | 0.10 | 2.0 | Üldkonstruktsiooniteras |
| FeV50-A | 48.0–55.0 | 0.40 | 2.0 | 0.06 | 0.04 | 1.5 | Armatuurraud (GB1499.2-2024), HSLA plaat |
| FeV50-B | 48.0–55.0 | 0.60 | 2.5 | 0.10 | 0.05 | 2.0 | Standardne legeerteras |
| FeV60-A | 58.0–65.0 | 0.40 | 2.0 | 0.06 | 0.04 | 1.5 | Autotööstus, tehniline teras |
| FeV60-B | 58.0–65.0 | 0.60 | 2.5 | 0.10 | 0.05 | 2.0 | Tööriistateras, valandid |
| FeV80-A | 78.0–82.0 | 0.15 | 1.5 | 0.05 | 0.04 | 1.5 | Lennundussulamid, kiirteras |
| FeV80-B | 78.0–82.0 | 0.30 | 1.5 | 0.08 | 0.06 | 2.0 | Täiustatud tööriistateras, Ti sulamid |
Allikas: GB/T 4139-2012 (Hiina riiklik standard, muudetud standardist ISO 5451:1980). Spetsifikatsioonid võivad tootjati erineda; taotlege alati veski testimise sertifikaati (MTC).
Kuidas hinde valiku mõjud maksavad
Kõrgem vanaadiumisisaldus on kõrgem mitte ainult metalli väärtuse, vaid ka seetõttumadalamad lisandite laednõuavad paremat lähteainet ja tihedamatprotsessi juhtimine. FeV80-A, mille süsinikusisaldus on piiratud 0,15% ja fosforisisaldus 0,05%, on toodetud kõrgema puhtusastmega V₂O₅-st ja seda müüakse FeV50-B-ga võrreldes märkimisväärse lisatasuga. Ostjate jaoks on otsustusmaatriks lihtne: kasutage madalaimat hinnet, mis teie jaoks vastabterase spetsifikatsioon. Jäätmemarginaali ülemäärane määramine; alamääratlemise riskide tagasilükkamine.

🔹 Hinnakujundusmeetodid ja ühikute kokkulepped
Ferrovanaadiumi noteeritakse mitmel viisil, olenevalt piirkonnast ja lepingu tüübist. Mõistesühiku konventsioonon oluline enne pakkumiste võrdlemist.
Hind sulami tonni kohta (USD/MT või RMB/t)
Viimistletud ferrovanaadiumi kõige levinum formaat. Näide: FeV50 endine Shanghai hinnaga 82 000 RMB/tonn (juuli 2026). See on füüsilise sulami täishind ja seda tsiteerib enamik spotkauplejaid.
Sisalduva vanaadiumi kilogrammi hind (USD/kg V)
Kasutatakse kõrgekvaliteediliste sulamite ja V₂O5 lähteaine jaoks. Võimaldab otsest hinnete võrdlemist. Näide: V₂O5 4,86 USA dollarit naela kohta (2025. aasta septembri küna) tähendab ligikaudu 10,71 USA dollarit V kg kohta. FeV50 13 131 USA dollarit tonni kohta tähendab ligikaudu 26,26 USA dollarit sisalduva vanaadiumi kilogrammi kohta.
Valemi hinnakujundus (V₂O₅ viide + konversioonimarginaal)
Pikaajaliste lepingute puhul seotakse ferrovanaadiumi hind sageli avaldatud V₂O5 etaloniga (nt CRU, Asian Metal või Fastmarkets), millele lisandub fikseeritud konversioonimarginaal. See vähendab hetke volatiilsust nii ostja kui ka müüja jaoks. Konversioonimarginaal hõlmab tavaliselt sulatusenergiat, alumiiniumi redutseerijat, tööjõudu ja kasumit.
Kindel hind kogusesoodustusega
Suuremahuliste tellimuste puhul (nt 100+ MT) võivad tarnijad pakkuda mitmetasandilist hinda: täisveokikoorem (umbes . 20–25 MT) loendihinnaga, mitme veoki tellimused 2–5% allahindlusega ja aastalepingud suuremate allahindlustega, mis on seotud mahukohustustega.
🔹 Incoterms: FOB, CIF, DDP ja mida need FeV ostjate jaoks tähendavad
Ferro vanaadium on tihe, kõrge väärtusega veos. Valikincotermnihutab riske, kulusid ja kontrolli ostja ja müüja vahel tähendusrikkal viisil.
| Incoterm | Riski ülekandmise punkt | Kes maksab kaubavedu | Kes maksab tollimaksu | Parim jaoks |
|---|---|---|---|---|
| FOB(nt FOB Shanghai) | Kui kaup läheb mööda laevarööpast | Ostja | Ostja | Kaubaveosuhetega ostjad; kulude läbipaistvus |
| CFR(nt CFR Rotterdam) | Kui kaup läheb mööda laevarööpast | Müüja | Ostja | Ostjad, kes soovivad müüja juhitavat merevedu |
| CIF(nt CIF Baltimore) | Kui kaup läheb mööda laevarööpast | Müüja (+ kindlustus) | Ostja | Ostjad, kes otsivad kaubavedu + merekindlustuse paketti |
| DDP(nt DDP Pittsburgh) | Ostja nimetatud sihtkoht | Müüja | Müüja | Ostjad, kes soovivad kättetoimetamist võtmed kätte; kõrgeim mugavus |
| EXW(nt EXW Panzhihua) | Müüja ruumid | Ostja | Ostja | Suured ostjad oma logistikaga; madalaim tsitaat |
Praktilised Incotermi juhised
FOBon Hiina ekspordi standard. See annab ostjale kontrolli laevanduse üle ja võimaluse määrata oma eelistatud laev või koondada lasti. Negatiivne külg: ostja kannab kogu kaubaveo-, kindlustus- ja lähtesadamast mahalaadimise riski.
CIFon populaarne väiksemate ostjate seas, kellel puuduvad kaubaveolauad. Müüja korraldab mereveo ja merekindlustuse, kuid ostja teeb siiski tollivormistuse ja maksab imporditollimaksu. USA-sse siseneva ferrovanaadiumi puhul saab CIF hankimist lihtsustada, kuid kontrollida, kas müüja kindlustus katab kogu kauba väärtuse, kuna FeV on vargustele atraktiivne kaup.
DDPon ostjate jaoks kõige käepärasem, kuid sellel on kõrgeim noteeritud hind, sest müüja peab hindama ja ette tasuma tollimaksu, siseveo- ja kliiringutasud. Hiina tarnijatelt USA sisemaa punktidele tehtud DDP hinnapakkumised võivad FOB-st 15–25% kõrgemat hinda, mis peegeldab ebakindlust tollimaksude ja kaubaveokulude osas.
🔹 Ostja kontrollnimekiri: kuidas võrrelda FeV pakkumisi
Kui saate kaks või enam ferrovanaadiumi hinnapakkumist, lugege enne allkirjastamist see kontrollnimekiri.
Normaliseerige vanaadiumisisaldus
FeV60 hinnapakkumine 18 000 USA dollarit tonni kohta ja FeV50 pakkumine 15 000 USA dollarit tonni kohta ei ole see, mis näib. Jagage sisalduva V%ga: FeV60 annab 300 US$/kg V; FeV50 annab 300 US$/kg V. Sel juhul on need samaväärsed. Kui üks hälbib rohkem kui 5%, kaeva sügavamale.
Kontrollige klasside klassifikatsiooni (A vs B)
FeV50-A ja FeV50-B on sama vanaadiumivalikuga, kuid väga erinevad lisandite laed. 3% allahindlusega B-klass võib olla kasutuskõlbmatu, kui teie sulamite spetsifikatsioon piirab süsinikusisaldust 0,50% või fosforit 0,08%.
Kinnitage osakeste suurus ja pakend
Tavaline tükkide suurus on 10–50 mm. Pulber või kohandatud suurus (nt 5–15 mm) võib olla lisatasu eest. Pakend on tavaliselt 250 kg terastrumlid; kottides või lahtiselt pakitud valikud võivad olla odavamad, kuid ohustavad oksüdeerumist või saastumist.
Taotlege veski testimise sertifikaadi (MTC) näidist
Mainekad tarnijad pakuvad MTC-d, mis näitavad kuumuse tegelikke V, C, Si, P, S ja Al väärtusi. Võrrelge ülaltoodud hinnete tabeliga. Kui MTC puudub või näitab väärtusi, mis on lähedased klassi piirmääradele, taotlege saatmiseelset kontrolli.
Kaardistage kogu maandumiskulu
Iga hinnapakkumise jaoks koostage maandumiskulude mudel: sulami hind + merevedu + kindlustus + imporditollimaks + sadamakäitlus + siseveod + ülevaatus. Madal FOB-pakkumine kalli kaubaveoga võib kaotada kõrgemale CIF-pakkumisele.
Kontrollige kohaletoimetamise usaldusväärsust
Ferrovanaadiumi tarned on koondunud käputäis piirkondadesse. Küsige viiteid, kontrollige laadimissadama toimivust ja kinnitage tarnija ekspordilitsentsi olek. Sichuani keskkonnakontrolli või energiakontrolli viivitused on viimastel aastatel häirinud teise ja kolmanda kvartali saadetisi.
Selgitage maksetingimusi
Uute suhete tüüptingimused: 30% TT ettemakse, 70% B/L koopia vastu. Väljakujunenud ostjate jaoks võib kaubeldav L/C või 60-päevane avatud konto. VRFB-ga seotud nõudlus on karmistanud tarnijate krediidivalmidust – oodake 2026. aastal rangemaid tingimusi.
🔹 Võrdlushinna ülevaade (juuni 2026)
| Piirkond / alus | FeV50 spot (USD/MT) | FeV80 spot (USD/MT hinnanguline) | Märkmed |
|---|---|---|---|
| Hiina endine Shanghai | 12,550 | ~28,000–32,000 | siseriiklik kaubeldav hind; Ekspordi puhul käibemaksuta |
| USA endine ladu Pittsburghis | 43,250 | ~75,000–85,000 | Premium turg; dumpinguvastase tollimaksuga |
| Holland endine Rotterdam | 27,585 | ~50,000–55,000 | Euroopa võrdlusalus; energiatariifi mõju |
| India kodumaine | 14,613 | ~30,000–35,000 | impordist sõltuv; volatiilne valuuta mõju |
Allikad: ChemAnalyst (juuni 2026), PriceWatch Q2 2026 ülevaade, SpecForge/INN H1 2026 analüüs. FeV80 hinnangud, mis on tuletatud V-sisu kordajate ja piirkondlike lisatasude vahedest.
❓ Korduma kippuvad küsimused
Mis vahe on FeV50-A ja FeV50-B vahel?
Mõlemad klassid sisaldavad 48–55% vanaadiumi, kuid FeV50-A-l on rangemad lisandite piirid: süsinik 0,40% või võrdne (vs 0,60%), fosfor 0,06% või võrdne (vs 0,10%) ja väävel Vähem või võrdne 0,04% (vs 0,0%). FeV50-A eelistatakse kõrgekvaliteedilise armatuuri ja HSLA terase jaoks, kus keevitatavus ja sitkus on kriitilise tähtsusega. FeV50-B on vastuvõetav üldistes konstruktsioonirakendustes, kus spetsifikatsioonid on vähem ranged.
Miks FeV80 maksab nii palju rohkem kui FeV50?
FeV80 sisaldab 78–82% vanaadiumi ja FeV50 48–55%, seega on metalli sisemine väärtus kõrgem. Lisaks vajab FeV80 kõrgema puhtusastmega V₂O5 lähteainet ja rangemat protsessikontrolli, et saavutada süsinikusisaldus 0,15% või vähem ja fosforisisaldus 0,05% või vähem. FeV80 turg on samuti väiksem ja spetsialiseerunud (lennundus, tööriistateras), mis vähendab mastaabisäästu.
Kas ma peaksin ostma FOB või CIF?
Valige FOB, kui teil on kaubaveosuhted, soovite kulude läbipaistvust või plaanite koondada mitu lasti. Valige CIF, kui eelistate, et müüja haldaks mereveo- ja merekindlustust. Raudvanaadiumi puhul on CIF tavaline ostjate jaoks, kellel pole spetsiaalset kaubaveolauda; FOB on standardne kauplejatele ja suurtele tehastele, kellel on saatmislepingud.
Kuidas kontrollida ferrovanaadiumi tarnija kvaliteedinõudeid?
Taotlege veski testimise sertifikaati (MTC) hiljutisest kuumusest, kontrollige väärtusi GB/T 4139-2012 või ISO 5451:1980 järgi ja kaaluge enne saatmist kolmanda osapoole kontrolli (SGS, CCIC või Bureau Veritas). Esmakordsete tellimuste puhul on tarneeelne proov, mis saadetakse teie enda laborisse, kõige turvalisem viis.
Millised maksetingimused on ferrovanaadiumi puhul tavalised?
Uutele ostjatele on standardne 30% TT ettemakse pluss 70% B/L koopia vastu. Väljakujunenud suhted võivad pidada läbirääkimisi L/C-s silmapilgul või 60-päevase avatud kontoga. Alates 2025–2026 tarnete karmistamisest on mõned Hiina tarnijad nihkunud rangemate tingimuste või lühemate laenuperioodide poole, eriti väikesemahuliste tellimuste puhul.
Kui kaua tarne tavaliselt aega võtab?
Ex-Hiina FOB-tarneajad: 2–4 nädalat kohapealsete tellimuste puhul (olenevalt sadamajärjekorrast), 4–6 nädalat kohandatud spetsifikatsioonidega lepinguliste tellimuste puhul. CIF Euroopasse lisab 25–35 päeva ookeaniaega; CIF lisab USA idarannikule 30–40 päeva. DDP siseriiklik tarne võib ulatuda 8–12 nädalani, olenevalt tollivormistusest ja sisemaatranspordist.
📩 Küsi ferrovanaadiumi pakkumist
Öelge meile oma hinne (FeV40/50/60/80), kogus, sihtkoht ja eelistatud incoterm. Tagastame kindla hinnapakkumise koos MTC näidise, tarnegraafiku ja maksetingimustega 24 tunni jooksul. Iga-aastaste lepingute puhul pakume ka valemiga hinnakujundust, mis on seotud avaldatud V₂O5 võrdlusalustega.Võtke meiega kohe ühendustoma varu lukustamiseks.
Kuum tags: ferrovanaadiumi hind ja noteeringu viide, Hiina ferrovanaadiumi hinna ja noteeringu viitetootjad, tarnijad


